Pozwól sobie na luksus. Co to esencja perfum?


Jeszcze dekadę temu esencje perfum (inaczej ekstrakty perfum) były produktem marginalnym. Te małe flakoniki były zbyt drogie dla masowego klienta, a świadomość odnośnie rodzajów perfum znikoma. Kupowały je jedynie kobiety, które mogły sobie pozwolić na drogie perfumy. Ich losy na początku powiązane były tylko z wyższymi sferami i kobietami, których jedynym zadaniem było "leżeć i pachnieć". Dwie krople tego pachnidła działały prawdziwe cuda, a zapach utrzymywał się bardzo długo.
Od strony technicznej, esencja perfum to bardzo skondensowane pachnidło zawierające blisko 40% olejków zapachowych. Taka koncentracja olejków sprawia, że najbardziej powszechna pojemność esencji perfum to 7,5 ml.

Jednym z błędnych przekonań jest to, że esencje perfum są zbyt intensywne i nie da się normalnie funkcjonować w towarzystwie osoby ich używającej. Nic bardziej mylnego. Esencje perfum ze względu na niższą zawartość alkoholu są zapachem bardzo intymnym i wyrafinowanym. Czuć go intensywnie dopiero bliżej skóry. Otoczenie może się nim degustować przy podmuchu wiatru, machnięciu ręką czy włosami. Nie ma bardziej zmysłowej i zachwycającej formy zapachu.

Po 10 latach esencje perfum są już nieco bardziej powszechne. Niemniej jednak wysoka cena sprawia, że esencje perfum dalej pozostają towarem bardzo luksusowym. Korzystają z nich gwiazdy i osoby ceniące sobie luksus zmysłowych perfum.

Tabac Blond, Caron Paris cena 85 EUR / 7,5 ml

Joy Parfum, Jean Patou cena 235 EUR / 15 ml


Guerlain, jedna z większych pojemności esencji perfum
291 EUR / 30 ml
Piguet, Bandit cena 245 EUR / 30ml
Chanel, Coco Mademoiselle cena 119 EUR / 7,5 ml
Hermes, oferuje kilka zapachów w postaci esencji perfum. 
Znajdziemy wśród nich Kelly Caleche, 24 Faubourg, Caleche, Parfum des Merveilles, Jour d'Hermes, Terre Hermes

92 EUR / 7,5 ml
Dior, Hypnotic Poison - 212 EUR / 15 ml

Dior, Miss Dior Original - 199 EUR / 15 ml
Dior, Miss Dior - 199 EUR / 15 mlDla porównania różnica cen popularnego zapachu J'adore Dior 


W postaci esencji perfum występuje wiele popularnych zapachów. Nie cieszą się one taką popularnością jak wody toaletowe czy perfumowane ze względu na małą pojemność i bardzo wysoką ceną. 

Zapraszamy do kupna esencji perfum wyprodukowanych za pomocą nanotechnologii. Ich cena jest przystępna, a jakość zachwycająca - kliknij tutaj. 

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Instagram